A jó hír az, hogy ízléses, szép lakást kevés pénzből is meg lehet valósítani, de akkor nagyon sok önerőt kell beletenni. Én ebben az esetben a pénzt sok jó ötlettel és saját kétkezi munkákkal helyettesítettem. A kiinduló pont egy sima, hétköznapi panellakás volt, ami így nézett ki:
Előtte állapotok:
Amikor piacképessé teszünk egy lakást, azaz felkészítjük az eladásra, az első, amit nagyon fontos tudatosítani magunkban, hogy más lakni egy lakásban és más eladni azt! A felkészítés az eladást segíteni! A Home Staging során az első pár lépés a tervezés és ötletelés, ezt követi a selejtezés, pakolás. Ezzel már önmagában nagy lépést tettünk a gyors és jó áron való eladás, vagy kiadás felé. Ezután kezdődik a felújítás, átalakítás. Ezt szeretném most megmutatni.
A tervezés során elsősorban a meglévő bútorokat használtam fel, némelyik új funkciót kapott, vagy épp átalakult. Persze vettünk új kiegészítőket is, de igyekeztünk a lehető legkevesebbet költeni erre is, ezért néhány dekorációs tárgyat magam készítettem. A felújításnál festettünk, tapétáztunk, csempéztünk, visszatompítottuk, pasztellesítettük a lakás színeit, és egy világos, virágos, kicsit csajos enteriőrt alakítottunk ki.
Utána állapotok:
A nappali falát régi fali hengerrel díszítettük, és festettük le, ezeket a virágmotívumokat a zöldséges ládákból kialakított polcon is használtam. Átfestettem a nagymamámtól örökölt komódot, és ide kerültek a beton gyertyatartóim is. A régi retro állólámpát szintén átfestettem, narancssárgából fehér színű lett, és egy színes textilkábelt kapott. A raklap már korábban is megvolt, ott csak a festést kellett rajta felfrissíteni.
A hálószobából például eltűnt a piros fal, helyére került egy akvarell hatású tapéta. A kisszekrény ajtaját ugyanazzal a tapétával tapétáztuk le mint a falat, így máris megvolt az összhang is köztük. Az ágytámla egy régi piskóta asztallap. Az éjjeliszekrényeket két, ’70-es évekből származó, fehér pilleszék helyettesíti. Az éjjeli lámpák két darab régi üvegbura, az aljukon lévő menetes részt egy-egy csík szürke műbőrrel takartam el.
Az étkező dísze az új muffin papírból készült lámpa lett, ami szintén textilkábelt kapott, mint a nappali állólámpája, de ez most nem pink, hanem menta színű lett. Az étkezőben lévő székek, padok megvoltak, csak egy-egy darabot kellett újra festeni.
A konyhában történt a legkisebb változás fizikailag, de mégis látványban hatalmas. Kifestettünk, eltüntettük a zöld színt. A hűtőt betettük a kamrába, vettünk egy új munkapultot, csaptelepet, és a munkapult végéből készült egy kis asztal.
A fürdőszobában volt a legnagyobb változás. Itt mi csempéztünk a férjemmel, azaz ő csempézett, én segédkeztem. A fürdőszobai tükör is egy igazi DIY darab, pár faléccel kereteztünk egy tükröt. És itt is előkerül egy láda, mint a nappaliban, de itt már csak simán fehérre festettem le, ő nem kapott további díszítést.
A fejemben lévő, már a kezdetek óta összeállt kép végre remek alakot öltött. Itt jött a lakberendezés styling része és az enteriőrfotózás, amit szintén én csináltam. Imádom a munkám, a lakberendezés mellett a fotózás a harmadik szerelem. (a férjem az első) Itt kapta meg a lakás a végső fizimiskáját, itt kerültek fel az i-re a pontok. Hurrá! Ez az a kép, amikor minden összeáll és elnyeri a lakás a végső formáját.
Tervezés és enteriőrfotók:
Kis-Németh Mária - lakberendező, home stager
E-mail: kisnemethmarcsi@gmail.com
Facebook oldal: www.facebook.com/stiluster
Kis-Németh Mária lakberendező, home stager vagyok. A lakberendezés mellett elsősorban lakásfelkészítéssel foglalkozom, segítek piacképessé tenni az eladó, vagy kiadó lakásokat, hogy a tulajdonos sokkal több pénzt kapjon érte, a vevő, vagy a bérlő pedig egy értékes, igényes lakásba költözhessen be! Ez maga a Home Staging, amivel mindenki jól jár!