Pont ilyen a Távol-Kelet szelleme. Vannak, akiket nagyon megérint, vannak, akiket időszakosan és természetesen olyanok is vannak, akiknél elutasításra talál. De milyen egy húsvér távol-keleti tervező és az ottani lakberendezés találkozása Európával? Az alábbi képek segítségével talán sikerülhet az érdeklődőket elrepíteni egy olyan világba, amely két kultúra találkozásával (francia és vietnámi) alakult ki.
A vietnámi irodával rendelkező My An Pham Thi és Michael Charruault az MM++ építészeti irodai tervezői a hagyományos és a kortárs építészetet ötvözik a legújabb nemzetközi trendeket követő high end anyagokkal és kiegészítőkkel úgy, hogy közben a legolcsóbb megoldásokat keresik. Alapelvük szerint mindenkinek jár egy gyönyörű hely a mindennapi élethez. A 2012-ben átadott családi ház projektjük egy háromgyermekes pár számára készült. A kétszintes ház 255 négyzetméterén 7 szoba és 3 fürdőszoba található. Valljuk be, ez azért nem mindennapi a Távol-Keleten.
A nappali egy amerikai-konyhás feelinget sugározva hatalmas nyitott tér, amely magában foglalja az étkezőt és a konyhát, így a felnőtteknek lehetőségük van együtt lenni a gyerekekkel még főzés közben is. A ház érdekessége az a belső udvar, ami a szoba szerves részeként tetőablakon keresztül beengedve a napfényt tulajdonképpen elválasztja a nappali-konyha-étkező területét a ház többi részétől. Így a természet szépsége, és frissessége valóban az otthon része lett.
Az építészeti elemek – a költségek csökkentése érdekében – egyszerűek, így nem meglepő a vasbeton szerkezet, az egyszerű falazat a tetőszerkezet egyszerű megoldása. A megspórolt pénz biztosította a high end elemeit.
Szoboszlai Krisztina