Az alapanyagokat bármelyik építőipari szakboltban beszerezhetjük. A szék egyik legfontosabb alkotóeleme az ülőfelület. Ennek kerülete határozza meg ugyanis a falécek szélességét illetve azok darabszámát. Példánkban egy 60 cm széles ülőfelületet választottunk, azaz egy 30 cm sugarú fadeszkát. Ehhez 13 lécre lesz szükségünk, mégpedig úgy, hogy 12 darabot félkörben, a szék háttámlájaként használunk fel, egyet pedig lábként, hogy stabilan álljon.
Ezenkívül a lécek csak akkor alkotnak résmentesen egy félkört az ülőfelület mentén, ha trapézformában vágjuk el őket. Ez azt jelenti, hogy a fűrészlapnak egy bizonyos szögben kell állnia. Most pedig jöjjön egy kis matematika. Ezt a hajlásszöget egy egyelőszárú háromszög szögéből tudhatjuk meg. 12 darab egyforma háromszögnél, amik egy félkörben helyezkednek el, a csúcsnál, a középpontban lévő szög, éppen ezért a két szög a deszkánál 7,5° így ez lesz a hajlásszögünk.
Tehát elsőként vágjuk be minden deszka egyik oldalát még mielőtt a körfűrészt 7,5°-os szögben beállítanánk. Ragasszuk össze a deszkákat az oldaluknál, majd az így keletkezett félkört jelöljük meg az ülésre szánt falapon. Ezután vágjuk méretre az ülést a kijelölt vonal mentén, majd fúrjunk két lyukat a falemezbe. A párna szivacsát egy éles ollóval vághatjuk a megfelelő méretűre, valamint kerekíthetjük le az éleket. A párna huzatát tűzőgéppel erősítjük a falemez hátoldalára. A munka legnehezebb része a deszkák összeragasztása. Nem csak az élek mentén érdemes a deszkákat egy ragasztószalaggal szorosan összefogni, hanem keresztben is.
Ezután óvatosan fordítsuk meg őket, és körülbelül 43-45 cm-es magasságban jelöljük meg azt a részt, ahova az ülőfelületet szánjuk, amit aztán apróbb fadarabok, pontosan 7 db fog tartani. Ehhez fadarabonként 2 csavarra és faragasztóra lesz szükségünk. Ha D4 konstrukciós ragasztót használunk, akkor bánjunk vele óvatosan, ugyanis kissé habzik. A deszkák alá toljunk egy keskenyebb lécet, így azok V alakú rései egyenletesen nyílnak meg. Ha minden ragasztással készen vagyunk, állítsuk fel a széket és vonjuk körbe jó szorosan ragasztószalaggal. Miután az enyv megszáradt, elkezdhetjük az ülés csavarral való rögzítését. A párnahuzatot a korábban kifűrészelt kör alakú farésszel rögzíthetjük a székhez. Végül érdemes átlátszó lakkal a fa felületét bevonni, hogy megtartsa természetes hatását.
Szöveg: Szoboszlai Réka